E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis
Anasayfa

İletişim-Ulaşım

 

 Cumhuriyet Mahallesi, Cumhuriyet Yerleşkesi  52200 Altınordu/Ordu

    Telefon  :   0 (452) 226 52 26

0 (452) 226 52 00

Dekanlık Faks  :  0 (452) 234 66 32

Santral  Telefon : 0 (452)234 50 10

 Not: İç hat numarasını biliyorsanız direk çevirin.


 

 ULAŞIM İMKANLARI

 

 • Üniversitemiz Cumhuriyet yerleşkesine Ordu Biyik Şehir Belediyesine ait Halk Otobüsleri  ile ulaşım sağlanmaktadır. Yerleşkeye; Şehirden Postane karşııs, anayoldaki tüm duraklardan geçer  ile yaklaşık (8 km) 15-20 dakikada ulaşılabilmektedir. 
 • Alternatif ulaşım imkanları ve mezcut hattın iyileştirilmesi çalışmaları Rektörlüğümüz ve Ordu Büyük Şehir Belediyesi tarafındanda sürdürülmektedir.
 • Ayrıca Trabzon-Rize-Artvin yönüne giden otobüsleri ile gelindiğinde Üniversite kampüsünün önünde inilebilmektedir.
 • Artvin-Rize-Trabzon yönünden gelen tüm otobüsler kampüsün önünden geçmektedir.
 • Ordu-Giresun Havaalanı Üniversitemiz Cumhuriyet Yerleşkesine 11 km yaklaşık 13 dakika mesafededir.

 

 


Daha Büyük Görüntüle

ORDU'DA SOSYAL YAŞAM

 • Ordu 1920 yılına kadar Trabzon Vilayetine bağlı bir kaza iken 04 Nisan 1921 tarih ve 69 sayılı " Ordu Müstakil Livası Teşkiline Dair Kanunla" Merkezi Ordu olmak üzere Canik Sancağına bağlı olan Fatsa kazası da Ordu'ya bağlanmış ve müstakil Ordu Livası teşkil edilmiştir.1923 yılında Sancak adı Vilayet olarak değiştirilerek, bugünkü mülki taksimatta Ordu Livası teşkil edilmiştir. 
 • Ordu doğal zenginlikleri, tarihi dokusu, denizi, dereleri, yaylalarıyla dünyanın en güzel köşelerinden biridir. Renklerin bütün tonlarını Ordu’da Şehrimizin sembolü Boztepe’yi şehirden, Boztepe’den de ilimizi seyretmek doyumsuzdur. Ordu Merkezde bulunan Boztepe, Bozukkale ( Cotyora) , Kurul Kayası Yerleşmesi, Büben Kaya Mezarları, Taşbaşı Kültür Merkezi ( Eski Cezaevi-Kilise), Etnografya Müzesi( Paşaoğlu Konağı) tarihi eserlerden bazılarıdır. İlimiz eski camileri, çeşmeleri, kaya mezarları ile yüzyıllardan beridir süren yerleşme yeri olması nedeniyle kaleleri, kayalık tepelerde bulunan dehlizleriyle, el sanatları ve sanatçılarıyla kültürel ve turistlik açıdan gerçekten değerlendirmeye, görülmeye değerdir. bulmak mümkündür. Bir günde dört mevsimin yaşandığı ilimizde doğa sporunun her çeşidini yapabilirsiniz. Kuş gözlemciliği, dağcılık, trekking, kamp kurmak, piknik, güneşin doğuşunu ve batışını seyretmek, yağmur altında yürümek, uzun ve bakir kumsallarda yüzmek, doyumsuz yaylalarımızda balık yemek, her şeyden önce dinlenmek.

 

 • Tüm doğal güzellikleri sinesinde barındıran, yeşil ile mavinin kucaklaştığı Ordu ili, Turizm alanında kendine özgü bir yer ve değer taşır. Bu değerini hiç şüphesiz yazın oldukça sakin, kış aylarında bol köpüklü dalgalarıyla hırçınlaşan, Karadeniz'e, kıyılarına, yayla ve ormanlarına borçludur. Turizm konusunda büyük atılımlar yapma gayreti içerisinde olan ilimizde son yıllarda, yayla turizmi, Kamp ve Karavan turizmi, su altı dalışı, bisiklet turları, olta balıkçılığı, dağ ve doğa yürüyüşü, foto safari, kuş gözlemciliği, yamaç paraşütü, bitki inceleme, rafting ve her türlü sportif faaliyetleri ile kendini Turizm alanında kabul ettirmeye başlamıştır.
 • Ordu'nun Çocukları da başka şehirlere belki de sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor. Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır. Küçük şehir ve İlçelerde işiniz çok daha kolay  insanları genelde misafir perverdir. Güleryüzle bir selam vermenin iyi günler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız.
 • Sizden önce Bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz.
 • Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü, doğasını, yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız. Yaşamınıza tecrübe katacak. Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah ben burada naparım nasıl hayat geçer diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız.
 • Öğrencilere konaklama hizmeti veren işletmeleri seçtiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan yurt yetkilileri; Yaşamınızı kolaylaştıracak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır. 

 
 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Merkez / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı